Kooli tervishoid

2021/20222 õppeaasta

Vastse-Kuuste Koolile osutab koolitervishoiuteenust Vastse-Kuuste perearst Jane Ott. 1.,3. ja 7. klassi õpilased peavad läbima profülaktilise läbivaatuse kooliarsti juures. Õpilaste saatmise läbivaatusele korraldab kool. 2., 5. ja 9. klassi õpilased peavad õppeaasta jooksul perearsti juures profülaktilisel läbivaatusel käima iseseisvalt. See tähendab seda, et läbivaatusele mineku korraldab lapsevanem. 
Need lapsed, kes ei ole Vastse-Kuuste perearsti nimistus, peavad aja kinni panema oma perearsti juurde. 2. ja 5. klassi õpilased võiksid minna koos lapsevanemaga. 2008. aastal sündinud lapsi revaktsineeritakse riikliku plaani järgi leetrite, mumpsi ja punetiste vastu 2021. aasta sügisel. 
2022. aasta kevadel revaktsineeritakse 9 klassi lapsi difteeria-teetanus-läkaköha vastu. 

Lapsevanemaid informeeritakse laste vaktsineerimisest E-kooli kaudu. Kui mingil põhjusel on vanem vaktsineerimiste vastu, tuleb sellest teada anda kooliarstile kirjalikult või meili teel (jane.ott2018@gmail.com).

2020/2021. õppeaastal toimub HPV vaktsineerimine tüdrukutel, kes on sündinud 2009 aastal.

 

Seoses Covid-19 levikuga vaktsineeritakse Eestis kõiki inimesi alates 12. eluaastast. Covid-19  vaktsineerimisi viiakse läbi vaktsineerimiskeskustes ning vajadusel/võimalusel toimub vaktsineerimine Covid-19 vastu ka Vastse-Kuuste perearstikeskuses.