Kooli tervishoid

Koolitervishoiuteenuse korraldamisest.
Vastse-Kuuste Koolile osutab koolitervishoiuteenust Vastse-Kuuste perearst Jane Ott. 1.,3. ja 7. klassi õpilased peavad läbima profülaktilise läbivaatuse kooliarsti juures. Õpilaste saatmise läbivaatusele korraldab kool. 2., 5. ja 9. klassi õpilased peavad õppeaasta jooksul perearsti juures profülaktilisel läbivaatusel käima iseseisvalt. See tähendab seda, et läbivaatusele mineku korraldab lapsevanem.
Need lapsed, kes ei ole Vastse-Kuuste perearsti nimistus, peavad aja kinni panema oma perearsti juurde. 2. ja 5. klassi õpilased võiksid minna koos lapsevanemaga. 2004. aastal sündinud lapsi vaktsineeritakse riikliku plaani järgi leetrite, mumpsi ja punetiste vastu.
Lapsevanemaid informeeritakse laste vaktsineerimisest E-kooli kaudu. Kui mingil põhjusel on vanem vaktsineerimiste vastu, tuleb sellest teada anda perearstile.