Erasmus+ projektikohtumine Prantsusmaal, Ploermelis 27.01-01.02. 2019

27.01-01.02 viibisid Vastse-Kuuste Kooli õpetajad Inge Kalle, Lisete Vals, Kristin Liba ja Siiri Hommik, Erasmus+ projekti “Developing  and implementing new strategies in Maths connected curricular subjects” raames Prantsusmaal, Ploermelis asuvas Collège Sacré-Coeur’i põhikoolis.

Tegemist oli matemaatika ja teiste õppeainete lõimumisele suunatud projekti esimese kohtumisega, kus vaadati üle esimesed tegevused ja lepiti kokku edasine ajakava. Vastse-Kuuste Kool oli projekti tarvis valmis saanud kooli tutvustava lühifilmi ning videod matemaatika kasutamise kohta kunstiõpetuse ja kehalise kasvatuse tundides. Lisaks viisime kaasa plakatid nii meie kooli kui Eesti kohta. Suur tänu õpilastele ja õpetajatele, kes nende valmistamisele kaasa aitasid!

Kohtumine oli sisutihe ja huvitav. Meid võõrustav Collège Sacré-Coeur on katoliiklik erakool, kus õpib 850 õpilast vanuses 11-16 ning esimesel päeval saime kooli direktori Laurent Bouedo juhtimisel koolist korraliku ülevaate. Järgmistel päevadel külastasime läheduses asuvaid ajaloolisi Britannia linnu Rennes’i ja Vannes’i. Õpetajatel oli võimalus külastada tunde ning vahetada kogemusi erinevate riikide haridussüsteemidest.

Projekti koordinaatorid panid paika täpsema ajakava ning vastavalt sellele toimub järgmine kohtumine 8.-12. aprillil Türgis, Ankaras, kuhu Vastse-Kuuste Koolist lähevad 6 õpilast ja 3 õpetajat

Kooli tutvustav video

Matemaatika ja kunstiõpetus